nadacia@zaturka.sk | +421 915 737 075

NADÁCIA PODPORILA TURČIANSKY VIDIEK

Turčianska vodárenská spoločnosť, a.s. je zakladateľom Nadácie ZDRAVÁ TURČIANSKA ZÁHRADKA, ktorá sa stala generálnym sponzorom tohtoročného jubilejného 5. ročníka DŇA TURČIANSKEHO VIDIEKA. Naplnila tak jedno zo svojich poslaní – podporovať produkciu, výrobu, predaj a vzájomnú výmenu tovarov a služieb v regióne, predovšetkým produkciu zdravých miestnych potravín, tradičných jedál a nápojov. Podporuje aj zdravý lokálpatriotizmus, udržiavanie a rozvoj kultúrnych tradícií Turca.
V nedeľu 24. augusta na tomto veľkom podujatí nadácia vo svojej expozícii zadarmo zabezpečovala zdravý pitný režim návštevníkov. Ponúkala im zdravú turčiansku vodu z vodovodu. Mohli si ju dosýta vychutnať číru, alebo vo forme rôznych osviežujúcich nápojov. Aj takto chce nadácia prispieť k tomu aby si obyvatelia Turca uvedomovali, aké majú obrovské šťastie, že stačí otočiť vodovodným kohútikom a v pohodlí domova si môžu kedykoľvek vychutnať veľmi kvalitnú pitnú vodu z fatranských podzemných prameňov. Jej kvalita je nespochybniteľná, na rozdiel od rôznych, mnohonásobne drahších balených vôd, ktoré celé dni stoja v plastových fľašiach na regáloch hypermarketov.
Maskot TURVOĎÁČIK, priateľ všetkých detí, ktoré pijú dobrú vodu z vodovodu, asistoval pri všetkých dôležitých bodoch programu a rozdával atraktívne ceny šikovným deťom, ktoré zvíťazili v súťažiach zameraných na ochranu životného prostredia. Prispel k dobrej nálade a úspechu tohtoročného sviatku turčianskeho vidieka, ktorý sa aj vďaka nadácii mohol uskutočniť a od návštevníkov ani predajcov sa nemuseli vyberať žiadne poplatky, vstupné, či parkovné.

rep.