nadacia@zaturka.sk | +421 915 737 075

ZDRAVÁ PITNÁ VODA NA HODOCH

Piatok trinásteho na Svätomartinských hodoch vôbec nebol nešťastný. Práve naopak. Počasie bolo na túto ročnú dobu veľmi príjemné a návštevníci si mohli vybrať z veľkej ponuky tradičných jedál, nápojov, či remeselníckych a ľudovoumeleckých výrobkov. Organizátori pripravili tiež atraktívny kultúrny program a predstavili sa aj firmy, neziskové organizácie i záchranné zložky pôsobiace na území mesta Martin.

Nadácia ZDRAVÁ TURČIANSKA ZÁHRADKA, ktorej zakladateľom je akciová spoločnosť Turvod, na tomto podujatí pokračovala v sérii aktivít, ktorých cieľom je informovať obyvateľov Turca o tom aký dôležitý význam pre naše zdravie má dodržiavanie správneho pitného režimu. Nadácia informuje o tom, koľko vody musíme denne vypiť a aké máme v našom regióne šťastie, že stačí otočiť vodovodným kohútikom aby sme mohli konzumovať mimoriadne kvalitnú a zdravú pitnú vodu z fatranských podzemných prameňov.

Nadácia od svojho vzniku cieľavedomo propaguje i kvalitné regionálne produkty, ktoré majú význam pre naše zdravie. V piatok vo svojej expozícii ponúkla vynikajúci bylinkový čaj varený z kvalitnej vody z Necpalského prameňa, byliniek a včelieho medu z Turčianskej záhradky. No mnoho návštevníkov si vychutnalo aj číru vodu.

Zábavnou časťou pôsobenia nadácie na Svätomartinských hodoch bolo akčný minikvíz o vode a pitnom režime. Deti a mládež, sem tam aj za pomoci rodičov odpovedali na otázky a za správne odpovede boli odmenení už legendárnou nerozbitnou fľaškou na vodu, alebo ďalšími upomienkovými predmetmi s motívmi vody a maskota Turvoďáčika. Ten bol prítomný aj naživo a po celý čas vyludzoval úsmevy na tvárach malých i veľkých návštevníkov expozície.

J. Farský

Foto: autor a T. Hulej