nadacia@zaturka.sk | +421 915 737 075

Nadácia ZDRAVÁ TURČIANSKA ZÁHRADKA

nadacia_final

Nadácia ZDRAVÁ TURČIANSKA ZÁHRADKA

Turčianska vodárenská spoločnosť, a.s. je zakladateľom nadácie, ktorá sa od svojho vzniku v roku 2014 venuje aktivitám zameraným na ochranu životného prostredia a vodných zdrojov, zdravia obyvateľov a rozvoja regiónu Turiec. V tomto roku pripraví nadácia v spolupráci s OC TULIP Center Martin a Správou NP Veľká Fatra, ďalší ročník medzinárodnej výtvarnej súťaže pre žiakov základných škôl – EKOPLAGÁT 2017. Výstava ekoplagátov, vernisáž a slávnostné odovzdanie cien víťazom súťaže sa uskutoční v priestoroch TULIPu v sobotu 8. apríla 2017. Bude súčasťou veľkého kultúrno – spoločenského podujatia pri príležitosti Dňa zeme. Organizátori na ňom premietnu film „VODA JE ŽIVOT, CHRÁŇME SI JU“ a odprezentujú najväčšie atraktivity NP Veľká Fatra. Návštevníci sa budú môcť stretnúť aj s vodníkom Čľupkom a maskotom Turvoďáčikom. Nebude chýbať ani hudobný program a ďalšie zaujímavé interaktívne aktivity.

Ekoplagát s

V priebehu roka Nadácia ZDRAVÁ TURČIANSKA ZÁHRADKA pri plnení svojich verejno-prospešných cieľov zorganizuje a podporí mnoho ďalších akcií. Najväčšou z nich bude II. ročník podujatia TURČIANSKE MEDOBRANIE A VODOSLÁVA. Uskutoční sa v sobotu 1. júla 2017 v Necpaloch. Základná myšlienka tohto jedinečného podujatia, ktoré propaguje našu kvalitnú pitnú vodu, prácu včelárov a ich produkty, ako aj prírodné krásy regiónu, je vyjadrená mottom: BEZ VODY A VČIEL NEPREŽIJEME.

Turčianske medobranie a vodosláva (2)

logoZOSTROJTE MLYNČEK PRE NECPALSKÉ MLYNČEKOVO a VYHRAJTE!

Súčasťou Turčianskeho medobrania a vodoslávy bude opäť súťaž o najkrajší vodný mlynček – Necpalské mlynčekovo, ktoré si získalo srdcia malých aj veľkých návštevníkov. V minulom roku cenu za I. miesto získal Peter Lovás z Vyšehradného za sadu nádherných mlynčekov. Ale veľmi pekné boli aj vodné mlynčeky, ktoré zostrojili Turčania. No cenu môže získať ktokoľvek, jednotlivci aj kolektívy. Stačí ak sa prihlásite do súťaže.

Môžete tak urobiť telefonicky u správcu nadácie na čísle: 0915 737 075. Alebo sa prihláste e- mailom na adrese: eurogastro@slovanet.sk. Prihlásiť sa treba najneskôr do 1. mája 2017.

Necpalské mlynčekovo s