nadacia@zaturka.sk | +421 915 737 075

EKOPLAGÁT 2014

TURČIANSKA VODÁRENSKÁ SPOLOČNOSŤje zakladateľom Nadácie ZDRAVÁ TURČIANSKA ZÁHRADKA. Jedným z jej cieľov je podpora aktivít mládeže zameraných na ochranu životného prostredia a prírodného bohatstva Turca. To bolo motívom k vyhláseniu regionálneho kola medzinárodnej výtvarnej súťaže EKOPLAGÁT 2014, ktorú nadácia organizuje v spolupráci s OZ TRIANON SK a OS TRIANON Č. Těšín.

Do súťaže sa zapojili žiaci štrnástich základných škôl z Turca. Mladí výtvarníci vytvorili na tému VODA JE ŽIVOT množstvo zaujímavých diel. Odborná porota, ktorá práce hodnotila, označila úroveň mnohých z nich za veľmi dobrú. Preto udelila niekoľko prvých, druhých aj tretích miest. Víťazné práce, ale aj mnohé ďalšie ekoplagáty boli vystavené v priestoroch Evanjelickej spojenej školy počas podujatia DNI VODY A SLNKA, ktoré škola spoluorganizovala.

V sobotu 7. júna sa konalo slávnostné odovzdávanie cien. Diplomy a vecné ceny víťazom súťaže odovzdal martinský primátor Andrej Hrnčiar. Asistoval mu pri tom maskot Turvoďáčik. Víťazné práce poputujú do medzinárodného kola súťaže v Českom Těšíne.  Mladým turčianskym tvorcom držíme palce.

vysledkova listina

hrnciar-tv