nadacia@zaturka.sk | +421 915 737 075

DEŇ TURČIANSKEJ ZÁHRADKY

Pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia, Medzinárodného dňa detí a začiatku letnej turistickej sezóny v našom regióne sa uskutoční DEŇ TURČIANSKEJ ZÁHRADKY 2015. Organizuje ho Nadácia ZDRAVÁ TURČIANSKA ZÁHRADKA v spolupráci s mestom Martin, Evanjelickou spojenou školou Martin, agentúrou Tradičné je dobré a ďalšími partnermi.

ZÁBAVU AJ POUČENIE

pripravujú organizátori podujatia. Ich zámerom je predstaviť našu Turčiansku záhradku a to, čo ponúka svojim obyvateľom i návštevníkom – prírodné bohatstvo, šikovnosť, prácu a umenie turčanov, ktorí sa venujú prírode – flóre alebo faune, folklóru, tradíciám, či remeslám a gastronómii. Adrenalínovým oživením budú ukážky práce horských záchranárov. Nebudú chýbať ani naši štvornohí priatelia a spoločníci. Občianska iniciatíva Klas a partneri pripravili pre malých aj veľkých milovníkov psov akciu Turčiansky Dunčo. Okrem toho sa budete môcť zadarmo povoziť na parádnom koči s konským záprahom, alebo len tak v sedle na koníkoch. Najmenší návštevníci si budú môcť vychutnať zadarmo aj jazdu na historickom drevenom kolotoči. Veľký priestor bude na podujatí venovaný prezentácii a vynikajúcim, zdraviu prospešným produktom včelárstva v Turci. No na svoje si prídu aj obdivovatelia histórie, romantiky a šermu. A široko – ďaleko rozvoniavajúce kulinárske pochúťky bude ponúkať Farma Gazdíčko a Poľnohospodárske družstvo Sklabiňa. DSF Turiec, famózny heligonkár Matúško Hodás, náš hosť z Kysúc a ďalší rozveselia zase vaše duše.

dtz-header

EKOPLAGÁT 2015

medzinárodná výtvarná súťaž pre žiakov ZŠ a ZUŠ vyvrcholí na DNI TURČIANSKEJ ZÁHRADKY. Záštitu nad celým podujatím prevzal viceprimátor mesta Martin Imrich Žigo, ktorý odovzdá aj ocenenia víťazom jednotlivých kategórií. Vystavené budú tiež ekoplagáty, ktoré mladí výtvarníci vytvorili.

Podujatia sa môže zadarmo zúčastniť každý. Ak teda chcete so svojimi deťmi stráviť príjemnú, veselú i poučnú sobotu, príďte 13. júna na Memorandové námestie v Martine. DEŇ TURČIANSKEJ ZÁHRADKY sa začne o 9.30 hodine. Na všetky deti sa teší aj maskot Turvoďáčik. Už sa nevie dočkať a počíta, koľkokrát sa ešte vyspí, kým ten parádny deň vypukne. Ďalšie informácie nájdete na: www.zaturka.sk a regionportal.sk. Organizátorov môžete kontaktovať telefonicky na čísle 0915 737 075 mailom na adrese: nadacia@zaturka.sk

J. Farský